mecenas1

Aktualności

Zapraszamy na wirtualny spacer
po Dolinie Miłości!
Zobacz wirtualną wycieczkę!

Kto dla nas zagra 27 września?

23.09.2015r.

Tak nasi przyszli goście mówią sami o sobie:

Grupa „PrecusionistAS” to kameralny zespół perkusyjny studentów i wykładowców klasy Akademii Sztuki Szczecinie. Powstał w roku 2010 w tym samym co AS w Szczecinie, z inicjatywy dr hab. Jorge Luis Valcarcel Gregorio prof. AS i asystenta Rafała Krzanowskiego, propagatorów muzyki perkusyjnej w szerokim jej charakterze. Począwszy od muzyki świata przez klasyczne dźwięki filharmonii do wyrafinowanej i jeszcze młodej - współczesnej literatury rodziny instrumentów perkusyjnych.

„PercusionistAS’ jako jedyna reprezentacja Akademii Sztuki w Szczecinie w roku 2014 brała udział w 14 Letnim Festiwalu Wieczory Muzyczne Dziekanka organizowanym przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Ważnym wydarzeniem w tym roku był też koncert grupy „PercusionistAS’ z orkiestrą AS w Szczecinie pod batutą Stanisława Welanyka. W Trafostacji Sztuki w Szczecinie prezentowana była suita z baletu „Carmen” G. Bizeta na pięć solowych głosów perkusyjnych z towarzyszeniem orkiestry w aranżacji R. Szczedrina. Rok 2015 to przede wszystkim koncert „Perkusja Kameralnie” w nowo wybudowanej przestrzeni teatralnej AS i udział „PercusionistAS” w koncercie „Szczecin Young Percussion” w Filharmonii Szczecińskiej gdzie zespół zagrał przykład muzyki kubańskiej „ Afroimagen” M.M Valcarcel .

Podczas koncertu w Dolinie Miłości zespół „PercusionistAS” Akademii Sztuki w Szczecinie zaprezentuje głównie kompozycje w duetach perkusyjnych, pojawią się również utwory solowe. Będzie to możliwość wysłuchania wyselekcjonowanego repertuaru perkusyjnego.

 

Działanie dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.


« Powrót do listy aktualności

Rewiatlizację Doliny Miłości wykonano w ramach projektu pn.
Rozwój "Europejskiego Parku Hugenotów" w Schwedt nad Odrą i rewitalizacja parku przyrody "Dolina Miłości" w Zatoni Dolnej jako transgranicznych centrów kultury i wypoczynku.

Partnerzy

lb1 lb2 lb3

Sponsorzy

lb4 lb5
XNie pokazuj tego powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.