mecenas1

Aktualności

Zapraszamy na wirtualny spacer
po Dolinie Miłości!
Zobacz wirtualną wycieczkę!

Rodzinny Dzień Teatru w Dolinie Miłości

28.09.2015r.

Już 4 października do naszego parku zawitają teatry : Teatr 3 i Teatr Polski, a co nam zaprezentują?

O 11.15 zostaniemy zabrani do świata ciszy, gdzie przewodnikiem będzie aktor Teatru-3, który do zadawania zagadek czy przedstawienia sytuacje z życia codziennego używać będzie jedynie języka ciała. Monodrama pod tytułem „Widzę to, czego Ty nie widzisz” została przygotowana przez Teatr-3 reprezentujący Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych.
Następnie o godzinie 12.00 dalej pozostaniemy w świecie ciszy, tym razem za sprawą niesamowitych Mimów, którzy zaproszą nas do swojego Świata. Ta część spotkania również została przygotowana przez Teatr-3.

Ostatnim elementem będzie przedstawienie opracowane i wystawione przez grupę teatralną, w skład której weszli aktorzy Teatru Polskiego (Dorota Chrulska, Jacek Piotrowski, Sławomir Kołakowski). Spektakl słowno-muzyczny w formie edukacyjnej bajki, która poprzez zabawną opowieść pokaże nam jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz wprowadzanie w życie codzienne rozwiązań ekologicznych. 
Bajka składała się z dwóch części, pierwsza wyjaśni pojęcie ekologii oraz związane z nią pojęcia. Drugą część opowie o Królu Śmieci, który przyszedł zniszczyć las. Przez historię przewinie się wiele barwnych postaci-mieszkańców lasu (Wiewiórka, Wilk czy Sowa), które broniły swojego naturalnego środowiska. Wierszowana forma oraz piosenki sprawią, że przekaz będzie przystępny i atrakcyjny dla młodego widza.

 

Działania dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.


« Powrót do listy aktualności

Rewiatlizację Doliny Miłości wykonano w ramach projektu pn.
Rozwój "Europejskiego Parku Hugenotów" w Schwedt nad Odrą i rewitalizacja parku przyrody "Dolina Miłości" w Zatoni Dolnej jako transgranicznych centrów kultury i wypoczynku.

Partnerzy

lb1 lb2 lb3

Sponsorzy

lb4 lb5
XNie pokazuj tego powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.