mecenas1

Jak dojechać?

Zapraszamy na wirtualny spacer
po Dolinie Miłości!
Zobacz wirtualną wycieczkę!

Ze Szczecina

Samochodem. Należy kierować się na Gryfino drogą krajową 31. W Gryfinie obieramy trasę na Chojnę, a stamtąd do Cdeyni. Następnie przejeżdżamy przez Krajnik Górny, a po 2 kilometrach skręcamy w prawo do wsi Zatoń Dolna. Park zaczyna się zaraz za zabudowaniami wiejskimi.

Trasa ze Szczecina do Zatoni to 65,5 km.

 

mapa_szn_2

 

Zobacz większą mapę.

 

Przez Schwedt

Samochodem. Ze Szczecina wyjeżdżamy przez Kołbaskowo i przejście graniczne w Rosówku (droga krajowa nr 13), nastepnie drogą przejeżdzamy przez miescowość Gartz i kierujemy się do Schwedt (droga nr 2). Następnie kierujemy się w stronę mostu na granicy państwowej (droga nr 166), przejeżdżamy przez most, kierujemy się na Chojnę, a nastepnie na Cedynię. Przejeżdzamy przez Krajnik Górny, a po ok 2 kilometrach skręcamy w prawo do wsi Zatoń Dolna.

 

Pozostałe opcje:

Autobusem PKS. Autobusem kursującym na trasie Szczecin - Moryń dojedziemy do wsi Krajnik Górny, która sąsiaduje z Doliną Miłości.

Rowerem. Trasa: Szczecin-Rosówek (całodobowe przejście graniczne), dalej 5 km na krzyżówce Tantow / Gartz zjeżdżamy do Mescherin. 5 km jedziemy ścieżką rowerową (polbruk przez las) do Gartz, dalej asfaltową ścieżką wzdłuż Odry do Schwedt (20 km). Następnie do Krajnika Dolnego, do przejścia granicznego. Za mostem skręcamy w prawo i po 6 km jest Zatoń. Powrót tą samą trasą lub rowerem do Chojny i dalej pociągiem do Szczecina.

Stopień trudności: łatwa
Długość: (km) 40-50
Polecany typ roweru: treking
Nawierzchnia: asfalt, polbruk
Absolutnie musisz mieć przy sobie dokumenty (2 przejścia graniczne).
Trasa opracowana przez Tomka, źródło rowerowy.com

 


 

Rewiatlizację Doliny Miłości wykonano w ramach projektu pn.
Rozwój "Europejskiego Parku Hugenotów" w Schwedt nad Odrą i rewitalizacja parku przyrody "Dolina Miłości" w Zatoni Dolnej jako transgranicznych centrów kultury i wypoczynku.

Partnerzy

lb1 lb2 lb3

Sponsorzy

lb4 lb5
XNie pokazuj tego powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.