mecenas1

Zwierzęta

Zapraszamy na wirtualny spacer
po Dolinie Miłości!
Zobacz wirtualną wycieczkę!

Zwierzęta

Nawet krótki pobyt w parku uważnemu obserwatorowi przyrody pozwala dostrzec, że miejsce to jest zamieszkałe przez wiele gatunków zwierząt. Dziuplaste, stare drzewa, sąsiedztwo dużej rzeki, duże powierzchnie lasu bukowego stwarzają dobre warunki bytowania dla ptaków, wśród których stwierdzono niezwykle rzadkie gatunki: bielika, zimorodka, dzięcioła czarnego i dzięcioła średniego. Ślady buchtowisk dzików poszukujących owoców buków tzw. bukwi, rude wiewiórki śmigające po drzewach, zrywające się do ucieczki sarny, odgłosy stukania dzięcioła, kolorowe bażanty na okolicznych polach ... Ten stary park jest dobrym miejscem także dla zwierząt.


Przyroda "Doliny Miłości" zmieniła się w ciągu wieku. I teraz także się odmienia wraz z porami roku, ciągle na nowo od wiosny do jesieni. Park zmieni się jeszcze bardziej, gdy spełnią się plany ludzi aby przywrócić mu dawną świetność. Najważniejsze jest jednak, żeby te zmiany nie spowodowały utraty tego, co teraz jest najcenniejsze -  fragmentów wspaniałej przyrody.

Rewiatlizację Doliny Miłości wykonano w ramach projektu pn.
Rozwój "Europejskiego Parku Hugenotów" w Schwedt nad Odrą i rewitalizacja parku przyrody "Dolina Miłości" w Zatoni Dolnej jako transgranicznych centrów kultury i wypoczynku.

Partnerzy

lb1 lb2 lb3

Sponsorzy

lb4 lb5
XNie pokazuj tego powiadomieniaWażne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.